با توجه به حجم زياد اعضاي خبرنامه، لطفا در صورت امکان از آدرس غير از Yahoo استفاده کنيد.
اگر از سرويس Yahoo Mail استفاده مي کنيد، حتما پوشه Spam را مشاهده کنيد. شايد نامه هاي ارسالي توسط خبرنامه «بانک ديتا» به پوشه Bulk ارجاع شوند.

آدرس Email :

معرفي حسابها و خدمات ارزي

Bank Post Bank


خدمات ارزي غیر بازرگانی پست بانک ایران عبارتند از:
- خريد و فروش ارز
- افتتاح سپرده هاي جاری قرض الحسنه
- قبول و وصول چک های ارزی
- حوالجات ارزي
- گواهی سپرده ارزی


خريد وفروش ارز
در صورت تقاضاي مشتريان،پست بانک ایران نسبت به خريد ارز از آنان به صورت اسكناس حداكثر تا سقف 5000 دلار آمریکا يا معادل آن به ساير ارزهاي معتبر به نرخ روز مبادرت می نمايند . همچنين بيش از مبلغ ياد شده با رعايت مقررات پيش گيري از جرائم پول شوئي در صورت ارائه اظهار نامه، تا سقف مبلغ اظهار نامه نيز بلا مانع خواهد بـود . در سـاير موارد ( غير اسكناس) محدوديتي براي خريد ارز وجود ندارد.
به منظور رفاه حال حجاج بیت الله الحرام، پست بانک ایران به زائران حج عمره مفرده با ارائه فهرست مشخصات زائرین تائید شده توسط دفاتر سازمان حج و زیارت، بدون ارائه بلیط و گذرنامه ارز مسافرتی می فروشد. ضمناً متقاضيان خريد ارز مي توانند بابت تامين قسمتي از ارز مورد نياز خود در قالب ارز مسافرتي ، درماني، آموزشي و یا ساير مصارف كه فهرست كامل آن توسط مسئولان ارزي شعب قابل ارائه به مشتريان مي باشد، با در دست داشتن مدارك لازم به هر يك از شعب ارزی بانك مراجعه و نسبت به تامين ارز مربوطه به نرخ روز اقدام نمايند .

حوالجات ارزي پستی
این نوع حواله مبتنی بر قراردادهای منعقده با 9 کشور ، ترکیه، رومانی، فیلیپین، تایلند، اندونزی، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، تاجیکستان و کرواسی بصورت دو طرفه بر مبنای احکام و آئین نامه های اتحادیه جهانی پست و گروه سرویس های مالی این اتحادیه، امکان ارسال و یا دریافت ارز از کشورهای فوق با کارمزدی ارزان و با حداقل مدت زمان میسر می باشد.


حوالجات ارزی الکترونیکی
مشتريان بانک مي توانند وجوه ارزي خود را در حداقل زمان ممکن و با صرف کمترين هزينه به سراسرجهان حواله نموده و حواله هاي ارزي وارده خود را از طريق سيستم سوئيفت با صرف وقت و هزينه کمتر در پست بانک ایران دريافت نمايند.

قبول و وصول چک های ارزی وصول چك
مشتريان بانک مي توانند براي وصول وجه چك هاي ارزي خود به شعب ارزی بانك در سراسر كشور مراجعه و پس از واگذاري چك ها، درخواست خود مبني بر واريز وجه چك به حساب خود را ارائه نمايند . چك هاي عهده بانك هاي خارجي توسط بانک و از طريق پست سريع، به بانک های کارگزار ارسال و با توجه به مقررات مربوطه، از بانك هایي كه عهده دار پرداخت وجه چك مي باشند مبلغ چک وصول و از طريق سيستم مخابراتي سوئيفت اعلام وصول مي گردند . چك هاي ارزی عهده بانك هاي داخلي به شكل متمركز به بانك هاي عهده دار چك ارسال و پس از وصول به ذينفع چك پرداخت مي گردند .


افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاري ارزي
اين حساب امكان نقل و انتقال وجوه ارزي توسط چك را براي مشتري فراهم مي سازد. نقل و انتقال ارز و صدور حواله هاي ارزي از محل اين حساب ها به داخل و خارج از كشور، واريز وجه حواله هاي ارزي وارده ، واريز نقدي حداكثر تا سقف پنج هزار دلار و در صورت ارائه اظهار نامه تا سقف مبلغ مندرج در اظهار نامه امكان پذير است . واريز مقادير بيشتر با رعايت مقررات پيش گيري از جرائم پول شوئي محدوديت ندارد .

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه پس انداز ارزي
این نوع حساب از جمله حسابهاي بدون سود می باشد كه با حداقل صد دلار يا معادل آن به ساير ارزهاي معتبر با تقاضاي مشتريان قابل افتتاح مي باشد. حساب ها ، در قرعه كشي حسابهاي قرض الحسنه و غیره پس انداز ريالي نيـز شركت داده مـي شوند. نقل و انتقال و صدور حواله ارزي از محل اين حساب به خارج يا داخل كشور، واريز وجه حواله هاي ارزي وارده به حساب، واريز نقدي تا سقف 5000 دلار و مازاد آن با رعايت مقررات پيش گيري از جرائم پول شوئي و همچنين تا سقف مبلغ مندرج در اظهار نامه ارز ورودي توسط صاحب حساب بلا مانع مي باشد .

• نرخ روزانه ارزها و فهرست كليه خدمات پست بانك بر روي سایت www.Postbank.ir قابل مشاهده است .
SWIFT CODE: PBIRIRTH
نشانی اداره کل بانکداری بین الملل : خيابان ميرزاي شيرازي جنوبي – پلاك 266 طبقه دوم 81562023 و 81562024

آدرس شعب ارزی تهران :
شعبه صدر: خيابان شريعتي – جنب پل آيت ا... صدر تلفن 22008842
شعبه ميرزاي شيرازي : خيابان ميرزاي شيرازي جنوبي پلاك 266 تلفن 81562035
شعبه فردوسي : خيابان انقلاب روبروي خيابان ويلا نبش كوچه كندوان تلفن : 66717888


صفحات مرتبط با بانک پست بانک در قسمت معرفي حسابها و خدمات ارزي
● خدمات ارزی بازرگانی
تبليغات