با توجه به حجم زياد اعضاي خبرنامه، لطفا در صورت امکان از آدرس غير از Yahoo استفاده کنيد.
اگر از سرويس Yahoo Mail استفاده مي کنيد، حتما پوشه Spam را مشاهده کنيد. شايد نامه هاي ارسالي توسط خبرنامه «بانک ديتا» به پوشه Bulk ارجاع شوند.

آدرس Email :

ارسال شده در 23 دي 1389 - ساعت 10:00 - 660 بازديد

بانک ملي >
آرشيو اخبار

به گزارش شبکه مرجع اطلاعات بانکي «بانک ديتا»، در اين جلسه بهمني طي سخناني اظهار داشت: وظيفه اي که بر عهده ماست بسيار خطير و حساس است، چرا که سيستم بانکي نقش اساسي در پيشبرد اهداف کشور دارد و کوچکترين سهل انگاري تاثيرات سوء بسياري بر اقتصاد کشور خواهد داشت و امروزه کمتر پروژه اي را مي توان در کشور ديد که بانکها در آن نقشي نداشته باشند و جهت راه اندازي واحدهاي توليدي اين نقش بسيار چشمگير و حساس است.
وي ضمن تقدير از عملکرد سيستم بانکي کشور و استان در اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها اظهار داشت: همه کارکنان به وظيفه خود خوب عمل کرده اند و خوشبختانه با دقت نظر و اجراي برنامه هاي کارشناسي شده توانسته اند قانون را به خوبي اجرا کنند و نقش بسيار موثري در ايجاد آرامش در مردم ايفا کنند.
رئيس کل بانک مرکزي در ادامه اهداف بانک مرکزي را ساماندهي نظام بانکي، نظم در نظام پولي، کنترل و نظارت بر مصرف پول و جذب منابع برشمرد و گفت: همه بانک ها بايد به آن توجه کنند و با دقت رعايت نمايند. همچنين شوراي هماهنگي بانک ها در استان ها بايد به طور مداوم تبادل اطلاعات و هماهنگي داشته باشند و بر پرداخت تسهيلات و تشکيل پرونده هاي تسهيلاتي نظارت نمايند.
وي در اين جلسه شرط پرداخت تسهيلات را با توجه به اهليت و ظرفيت افراد دانست و دقت نظر در انتخاب نيروهاي دلسوز، با انگيزه و علاقه مند، نظم و انضباط در کارها، رقابت سالم بانک ها، تقويت نظام مالي و پولي و ارائه خدمات بهتر و سريعتر به مشتريان را مورد تاکيد قرار داد و افزود: کنترل و نظارت بر مصرف، از وظايف همه مديران بانک هاست و نقش کنترل و نظارت بر مصرف تسهيلات از اصول بانکداري اسلامي بدون رباست.
دکتر بهمني در ادامه از مديران بانک هاي استان خواست تا در استان کميته هاي متعدد تشکيل دهند و در هر بانک جهت وصول مطالبات از تمام توان خود استفاده کرده و ميزان مطالبات معوق استان را به زير 5 درصد کاهش دهند. همچنين ضمن تعامل با بدهکاران در تکميل پروژه هاي نيمه کاره در حصول مطالبات بانک ها بکوشند.
رئيس کل بانک مرکزي جذب منابع را در استان از اولويت هاي سيستم بانکي برشمرد و خاطر نشان کرد: با توجه به نزديکي استان سمنان به مرکز کشور و با وجود پتانسيل هاي فراوان، حضور نيروهاي  با سواد و توانمند و وجود شرکت هاي توليدي فراوان، بانکها بايد با برنامه ريزي و نظارت، هماهنگي و همکاري براي رونق اقتصادي استان تلاش کرده و با تمرکز دفاتر شرکت هاي توليدي در مرکز استان به رشد منابع خوبي دست يابند.
وي در پايان استفاده از منابع انساني فعال را با برنامه ريزي دقيق و کنترل در مديريت منابع بسيار تاثيرگذار دانست.
همچنين در ابتداي اين نشست مصطفي خانکش رئيس اداره امورشعب استان سمنان طي سخناني اظهار اميدواري کرد شبکه بانکي استان بتواند در حصول به اهداف عاليه بانک به وظيفه خدمت رساني خود به مردم و توليد اقتصاد کشور عمل کرده و بيش از پيش کوشا و موفق باشند و رهنمودهاي مسئولان نقطه عطفي در ادامه حرکت توسعه اقتصادي کشور و شبکه بانکي باشد.
 

ديدگاه خود را در مورد اين خبر بنويسيد»
لطفا قسمت نام و متن ديدگاه را به صورت فارسي وارد کنيد.
نظراتي که با حروف لاتين و غيرفارسي نوشته شده باشند تاييد نخواهند شد.
نام شما (اجباري)
آدرس Email (اختياري)
متن ديدگاه (اجباري)
کد امنيتي
تکرار کد بالا
تبليغات