با توجه به حجم زياد اعضاي خبرنامه، لطفا در صورت امکان از آدرس غير از Yahoo استفاده کنيد.
اگر از سرويس Yahoo Mail استفاده مي کنيد، حتما پوشه Spam را مشاهده کنيد. شايد نامه هاي ارسالي توسط خبرنامه «بانک ديتا» به پوشه Bulk ارجاع شوند.

آدرس Email :

ارسال شده در 22 اسفند 1389 - ساعت 02:14 - 2245 بازديد

بانک سپه >
در بخش تجلي اراده ملي اختتاميه جشنواره فيلم فجر؛ بانک سپه به فيلم «سيب و سلما» جايزه داد

به گزارش شبکه مرجع اطلاعات بانکي «بانک ديتا»، جايزه بهترين فيلم هيئت داوران بانک سپه به فيلم سينمايي «سيب و سلما» به کارگرداني حبيب اله بهمني اهدا شد به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني بانک سپه اين مراسم با حضور شمقدري معاون امور سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، مسعود شاهي دبير بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر، خورسندي عضو هيئت مديره بانک سپه، ملکي رييس اداره روابط عمومي و بازاريابي بانک سپه و مسئولين سازمان ها و نهادها، عوامل فيلم ها و نامزدهاي دريافت جايزه در سالن همايش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد.
هيئت داوران بانک سپه آقايان زالي، آدوسي، تربتي فرد، عسگري و الماسي پس از ارزيابي و بررسي فيلم هاي جشنواره بيست و نهم فيلم فجر فيلم «سيب و سلما» به کارگرداني حبيب اله بهمني را به عنوان بهترين فيلم بانک سپه انتخاب کردند.
در اين مراسم جايزه ويژه بانک سپه را محمدرضا خورسندي عضو هيئت مديره بانک به کارگردان فيلم سيب و سلما اهدا نمود. براساس اين گزارش متن بيانيه داوران بانک سپه در بخش تجلي اراده ملي به اين شرح است :
بانک سپه با قريب نود سال سابقه درخشان، خدمت صادقانه و به عنوان نخستين بانک ايراني در عرصه هاي اقتصادي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي اين مرز و بوم به حامي موثر انگيزه هاي رو به پيشرفت کشور بدل شده است.
حضور پر رنگ و مستمر بانک سپه در حوزه هاي متنوع فرهنگي، اجتماعي کشور در کنار رسالت کلان اقتصادي، فضايي علمي، پويا و ماندگار از تعاملي سازنده در جامعه پديد آورده است که با چنين توجهي به زيرساخت هاي فرهنگي جامعه به طور حتم مأموريت اجتماعي بنگاه هاي اقتصادي را بيش از پيش به منصه ظهور رسانده و استحکام بخش پايه هاي اعتلاي فرهنگ و هنر ايران زمين بوده است.
بانک سپه با دغدغه تقويت و ارتقاي ساختار فرهنگي جامعه و با تمام اندوخته هاي علمي و هنري در اختيار در «جشنواره بين المللي فيلم فجر» حضوري پر رونق داشته و در پيشبرد اهداف اجتماعي مدنظر گامي تأثير گذار برداشته است.
جشنواره بيست و نهم فيلم فجر به پايان رسيد تا تأثيرات نامحدود هنر هفتم بر پيکره فرهنگ و هنر جامعه ايراني بيش از گذشته نمايان شود. نگرش هاي خلاقانه آميخته با خرد و دانش در برخي از آثار به نمايش درآمده حکايتي است مبسوط از رشد و تعالي اين هنر ماندگار.
هيئت داوران بانک سپه در بخش تجلي اراده ملي با سپاس از مجموعه عوامل برگزار کننده بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر پس از بررسي هاي دقيق و موشکافانه، ضمن تقدير از فيلمهاي «يه حبه قند»، «ارتباط خانوادگي»، «اينجا بدون من» و «آقا يوسف» که به شيوه اي ظريف و تأثير گذار علقه ها و پيوندهاي اجتماعي را مورد واکاوي قرار داده و ارزشهاي حاکم بر جامعه ايراني را احيا نموده است جايزه ويژه خود را به دليل توجه به ادبيات غني اسلامي با مصور نمودن تأثيرات اعجاز انگيز آيات الهي بر افکار و انديشه ها، صحه بر ارتزاق حلال و تشحيذ اذهان مخاطبان بر حفظ و صيانت از ريشه هاي اعتقادي و سنتي آحاد جامعه و به واسطه موضوع معنوي جذاب، تقديم مي کند به جناب آقاي حبيب اله بهمني کارگردان خوش ذوق فيلم «سيب و سلما» که طنين جان بخش و روح نواز قرآن کريم را در فضايي لبريز از مهر و مهرباني و با ضرب آهنگي روان و ملايم به مردم شريف ايران هديه کردند.
اميد است در تشريک مساعي هدفمند و مداوم با فيلم سازان حرفه اي و درد آشناي عرصه هنر هفتم بتوانيم زمينه ساز رشد و تعالي فرهنگي جامعه را فراهم آوريم.
در ادامه مراسم بهمني کارگردان منتخب بانک سپه درباره چند و چون ساخت فيلمش و ارتباط آن با مفاهيم ديني و قرآني توضيحاتي داد و گفت: برخورد بانک سپه با اين فيلم يک نگاه شرعي و ديني بود که به عمق مساله حلال و حرام توجه کرده بود.
وي ادامه داد : برايم خيلي جالب و جذاب بود که هيات داوران بانک سپه به عنوان نخستين بانک به نکته هاي ظريف حلال و حرام در فيلم عنايت خاصي داشت.
براساس اين گزارش فيلم منتخب بانک سپه (سيب و سلما) فيلمي ساده و صميمي در باره طلبه جواني است که پس از خوردن سيبي در باغ ميوه اي به دنبال پيداکردن صاحب آن و طلب حلاليت از او در مسيري گام مي گذارد که فراتر از خواست اوليه اوست.
اين گزارش مي افزايد: جشنواره فيلم فجر بزرگ ترين عرصه ملي براي عرضه برترين توليدات سينمايي کشور است بنابراين مخاطبان جشنواره بويژه اهالي رسانه و سازمان هاي شرکت کننده به عنوان حامي جشنواره مي توانند با حضور فعال و انديشمندانه خودراهي به سوي آينده روشن سينماي ايران بگشايند.
در بخش تجلي اراده ملي جشنواره بيست و نهم فيلم فجر، 22 وزارتخانه، سازمان و نهاد دولتي و غير دولتي در کنار بانک سپه حضوري فعال و نقش آفرين داشتند.
/انتهاي پيام/

ديدگاه خود را در مورد اين خبر بنويسيد»
لطفا قسمت نام و متن ديدگاه را به صورت فارسي وارد کنيد.
نظراتي که با حروف لاتين و غيرفارسي نوشته شده باشند تاييد نخواهند شد.
نام شما (اجباري)
آدرس Email (اختياري)
متن ديدگاه (اجباري)
کد امنيتي
تکرار کد بالا
تبليغات