با توجه به حجم زياد اعضاي خبرنامه، لطفا در صورت امکان از آدرس غير از Yahoo استفاده کنيد.
اگر از سرويس Yahoo Mail استفاده مي کنيد، حتما پوشه Spam را مشاهده کنيد. شايد نامه هاي ارسالي توسط خبرنامه «بانک ديتا» به پوشه Bulk ارجاع شوند.

آدرس Email :

ارسال شده در 31 تير 1389 - ساعت 01:06 - 614 بازديد

بانک ملي >
آرشيو اخبار

به گزارش شبکه مرجع اطلاعات بانکي «بانک ديتا»،  کسب رتبه اول بخش امنيت وبگاه توسط سايت اين بانک در شرايطي به دست آمد که سايت اينترنتي ديگري در اين بخش، شرايط کسب رتبه را احراز نکرد.
ارزيابي سايت هاي اينترنتي شرکت کننده در جشنواره مذکور تحت نظر ناظران علمي متشکل از اساتيد دانشگاه هاي صنعتي شريف، صنعتي اميرکبير و تربيت مدرس و همچنين پژوهشکده مطالعات فرهنگي و اجتماعي صورت پذيرفت.
بر اين اساس، عصر ديروز و طي مراسمي که با حضور مهدي اخوان بهابادي قائم مقام وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و مسئولان سازمان هاي دولتي در مرکز همايش هاي بين المللي صداو سيما برگزار شد، جايزه ملي وب در بخش خدمات تراکنش مالي و جايزه ويژه در بخش امنيت وبگاه به حسين دشتي رئيس اداره کل روابط عمومي بانک ملي ايران اهدا شد.
دکتر حميد شهرياري دبير شوراي عالي اطلاع رساني و رئيس دومين جشنواره ارزيابي وبگاه هاي دولتي در مراسم اهداي جوايز به دارندگان رتبه هاي برتر با بيان سه ديدگاه عمده موجود در رابطه با فناوري بيان داشت: فناوري به صورت ماهوي بر اساس هدف و ارزشي که در راستاي آن حرکت مي کند، سنجيده مي شود.
وي سپس ضمن تشريح ارزش هاي مورد اشاره در ابتداي سند چشم انداز کشور خاطر نشان کرد: زماني فناوري ما را به سمت هدف و ارزش ها سوق مي دهد که در راستاي تامين و تقويت اين ارزش ها حرکت کند.
در ادامه اين مراسم دکتر مهدي اخوان بهابادي قائم مقام وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ديدگاه هاي موجود در سازمان ها و نهادها را در رابطه با فناوري اطلاعات با توجه به زمينه فعاليت آنها متفاوت عنوان کرد و گفت: هر سازمان باديدگاه خود موضوع فناوري اطلاعات را بررسي و راهکار ارائه مي کند.
وي افزود: همانطور که واردات بي رويه کالا و خدمات، اقتصاد کشور را به سمت نابودي سوق مي دهد، واردات بي رويه محتواي اينترنت نيز تاثير منفي بر ميزان توليد محتوا و فرهنگ کشور خواهد گذاشت.
گفتني است کميته علمي جشنواره پس از مطالعه و تدوين شاخص هاي ارزيابي بر اساس نتايج و تحليل هاي به دست آمده از خود اظهاري مشخصات فني و ساختاري هر يک ار وبگاه هاي شرکت کننده، بررسي ميداني وبگاه ها از سوي دو تيم ارزيابي مقدماتي و ارزيابي پيشرفته وبگاه ها، ابزارهاي اختصاصي   بر خط و برون خط طراحي شده براي جشنواره و ابزارهاي عمومي برخط و برون خط ارزيابي وب و تاييد نهايي کميته ناظران و رياست جشنواره، اسامي برندگان هر يک از بخش هاي اصلي و ويژه اين دوره از جشنواره را اعلام کرد.
در همين راستا دبيرخانه شوراي عالي اطلاع رساني در رابطه با چگونگي ارزيابي و رتبه بندي وبگاه ها کتابي را تهيه و منتشر کرده است که نسخه الکترونيک آن در سايت اينترنتي اين دبيرخانه به آدرس www.scict.ir در دسترس عموم علاقه­مندان قرار دارد.            گزارش تصويري
 
 

ديدگاه خود را در مورد اين خبر بنويسيد»
لطفا قسمت نام و متن ديدگاه را به صورت فارسي وارد کنيد.
نظراتي که با حروف لاتين و غيرفارسي نوشته شده باشند تاييد نخواهند شد.
نام شما (اجباري)
آدرس Email (اختياري)
متن ديدگاه (اجباري)
کد امنيتي
تکرار کد بالا
تبليغات